Polityczny gorszy sort obywatela

Politycy biorą się za prosty lud. Reklamują siebie, jako twór ule­piony z solidnej gliny, lepszy od pozostałych. Predestynowani do spra­wo...

Sunday, 2 December 2018

Żałosne są te twoje plotkiKolejny odcinek przygód Agatki i Matyldy, opowiada historię wymyśloną, ale taką, która mogłaby się prawdziwie wydarzyć. 
Cieszymy się, że mogą Państwo przeczytać fragmenty naszej powieści, którą piszemy poprzez stronę seeik.pl i zachęcamy do jej śledzenia. 


Materiał powstał w ramach działalności statutowej. Nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Stanowi promocję sztuki, nawiązując do wolności słowa i środków wyrazu. 

Wszelka zbieżność, może być jedynie czysto przypadkowa i nie stanowi podstawy do roszczeń osób trzecich, gdyż opowieść nigdy się nie wydarzyła i ukazane sytuacje, stanowią jedynie wyobraźnię autorów i nie mogą stanowić odniesienia do rzeczywistości. 

Redakcja 
_____________________________


Seeik.pl


Ludzie od wieków zajmowali się obrabianiem tyłka innym ludziom i odwrotnie. Praktyka znana jak świat i potrzebna. Zaczyna się w kościele, a kończy w mieszkaniu. Widzimy, zazdrościmy i gadamy. Mężczyźni to też plotkary, a kobiety czasem zachowują się jak kury. Niezaprzeczalna umiejętność niszczenia nic nieświadomego przeciwnika, została nabyta w darze po szczytowym rozwoju cywilizacji. Każdy musi też udawać, że żyje w normalnym społeczeństwie, bo gdyby się dowiedział że ludzie aż tak  go nienawidzą i znał te frazy na swój temat, to by się dopiero zachwiał i zadusił tym smrodem, wylewanych z dupy resztek surowca.
Człowiek, gdy tylko nauczył się dobrze posługiwać mową, zaczął plotkować. Stał się w tym arcymistrzem, szczególnie na wschód od Łaby. Z czego to wynika? Matylda uważała, że to żałosne, gdy ktoś zajmuje się obrabianiem tyłka drugiemu człowiekowi. Takie trochę to nieetyczne zachowanie, ale wielu podejmuje się tego wyzwania i sprawdza się w tym najlepiej. Co się jednak dziwić, gdy ludzie osiągają ostatnie stadium spierdolenia umysłu, trując pozostałych podłością własnego wyziewu.
Od plotki nie da się uciec. Trzeba mieć szczęście, żeby ludzie o nas nie gadali. Z drugiej strony, jeśli gderają, to znak że żyjemy. Czym nam lepiej, tym bardziej złorzeczą, męcząc się z tym samotnie. Jak źle to z nas żartują. Nie uciekniemy od obrobienia dupy. Kupimy samochód, to jego nowy lakier będzie wyjątkowo wkurzał, gdy błyśnie w słońcu i przyświeci do czyjegoś oka. Nie ma się co mazać, bo gdybyśmy jechali rzęchem, to czepialiby się o to że zatruwamy środowisko, mówią że jesteśmy prawdziwymi nieudacznikami, których nie stać na nowy samochód. Społeczeństwu nie dogodzimy. Grunt, to nie przejmować się słowami.
Z takich co gadają, to można się tylko pośmiać, bo są żałośni – myślała sobie nieraz Matylda. Nie dać się wkręcić i może być normalnie. Co innego, gdy komuś powierzymy nasze tajemnicę, a ten chodzi i szczeka po wsi.  
Matylda nie wiedziała tylko jednego o owych przekazywaczach zasłyszanego słowa. Nawet mówiąc że ktoś jest żałosny, ludzie chętnie słuchali plotek i cieszyli się, opowiadając o tym, co usłyszeli od innych. Wiedzą też, kiedy można do danej osoby podejść, bo w upadku, człowiek zaczyna być nadto szczery i mniej sprawdza się mechanizm samozachowawczy.
Owe informacje, przekazuje się szybciej, a otoczenie wyrabia sobie opinię na temat danego człowieka. Owi „przekazywacze” oczekiwali wówczas, że ktoś pęknie, złamie się i upadnie, gdy ktoś na ich temat mówi obrzydliwe rzeczy. Taki widok byłby bezcenny i zachwycał samą już perspektywą dowalenia komuś posiadaną informacją. Społeczeństwo wiło się i starało, aby żadna fraza, rzekomych „mądrości” nie usychała beznamiętnie i zawsze docierała do adresata. Przychodzili do Matyldy i przekazywali każdą zasłyszaną informację, bo wówczas cieszyli się że mogą tak jej dojebać, że nie wstanie.
Biedna Matylda myślała tylko, że to dobrzy ludzie. Stała się barankiem, tracąc wilcze zęby i naturalną osłonę z rekiniej płetwy, która wcześniej sprawdzała się jako balast na głupotę.
Matyldę spotkała przykrość, gdy Agatka bawiła się w niegrzeczną niunię i plotkowała na jej temat, rzucając kalumnie i przywołując niestworzone rzeczy. Zobrazować tego nie można, ale warto przytoczyć dla zrozumienia.
Widać, wyobraźnia Agatki zbankrutowała, a ona nie dojrzała do roli, którą sobie wyznaczyła jako lokalny wzór cnót, mogący ocenić każdego. Pewnie zaczęła na ludzi patrzeć poprzez siebie i to co w niej parszywe, przypisywała innym. Ni to cnota, ni moralność, ni nawet przyzwoitość nie dawały jej legitymacji do oceny ludzi, ale chcąc odwrócić uwagę od siebie, zaczęła smarować Matyldę, lepką i łatwo przytwierdzającą się do ciała odmianą gównianego smarowidła.
– Żałosne są te twoje plotki – powiedziała Matylda, gdy spotkała Agatkę na spacerze.
– Proszę ode mnie odejść! – krzyknęła Agatka.
– Ja chcę porozmawiać, bo zdradzasz nasze tajemnice – kontrowała Matylda.
– I tak wszyscy wiedzą jaka jesteś, co za dobrze masz? – drwiła Agatka.
– Nie mam – mruknęła Matylda.
Chciała podejść do Agatki, ale ta pchnęła ją i nieomal Matylda nie uderzyła szczęką o ogrodzenie.
 A teraz odejdź! – krzyknęła Agatka. – Bo na policję pójdę i powiem, że mnie prześladujesz.
 Co ty odwalasz, pojebało cię do reszty – wkurzyła się Matylda.
 Ty jesteś pojebana, a teraz idź bo pożałujesz – odgrażała się Agatka.
Matyldzie odebrało dech. Nie mogła utrzymać się na nogach, zawisła na tym płocie, podtrzymując się na łokciu.
– Czy ja jestem jakąś rzeczą? Co ty robisz? – pytała Matylda, chcąc zrozumieć zachowanie niedawnej przyjaciółki.
– Gówno mnie to, jesteś pojebana i ludzie się dowiedzą o tym – zapewniła Agatka. – Jeszcze raz na Franka nawrzeszczysz to ci naszczę na wycieraczkę.
Zauważyła że Matyldzie jest przykro, bo rzeczywiście nawrzeszczała na Franka i prawie już poszła do jego żony, przestrzec ją przed tym, że Franek ją zdradza z Agatką. To był ten właściwy moment, w którym mogła jej przyłożyć, aby odgryźć się za te wścibianie nosa w czyjeś sprawy. Wzięła zamach i walnęła ją patykiem po łbie.
                Matylda stała niewzruszona.
– Zatkało kakao – odezwała się Agatka. – Żałosna jesteś i nigdy nic ci nie wyjdzie, ale winy to poszukaj w sobie, a te swoje koleżaneczki, to se wsadź, no wiesz gdzie? – Ja już mam nową przyjaciółkę, a ty wypierdalaj z mojego życia, bo bekniesz za nachodzenie. – I tu widzisz granicę? – zapytała Agatka, kreśląc patykiem linię. – Nigdy jej nie przekraczaj, beznadziejna franco.
 Nie wiem o co tobie chodzi? – pytała Matylda. – Jaką przyjaciółkę?
– A taką, która też ma męża frajera, który ma takie rogi że w drzwiach się nie mieści – odpowiedziała Agatka.
– Obleśne – Matyldzie tylko takie słowo przyszło na myśl.
– Oj tam, przesadzasz. A co ty taka święta? Ropucho jedna – Agatka obrażała Matyldę. – Gdybyś trzymała ze mną, to byś sama pokorzystała i nadal byśmy razem mogły zajmować się sprawami.
– To oto idzie? – zapytała Matylda, która była już zupełnie zdezorientowana sytuacją.
 O gówno – odpowiedziała Agatka. – Przez te twoje podchody, zawsze traciłam a ty się dorabiałaś. – Masz lepiej, a ja mogłam mieć, żebyś mi się w życie nie wpieprzała, rozumiesz pizdo?! – wrzasnęła.
– Co ty pierdolisz? – zdenerwowała się wreszcie Matylda.
– Co ja pierdolę?! – ripostowała Agatka. – Co pierdolę… Ty wiesz dobrze co ja pierdolę. Żeś mi życie wysłała różami, a tylko mnie ograniczałaś. A tak, mam co chce i rżnąć się będę z kim popadnie. – Ja decyduję, ja. – Rozumiesz to? W dupie mam tę twoją moralność. Nie Twoja cipa, to spierdalaj. Wibrator se kup, to poczujesz.
– Ożeż ty kurwa, zaraz ci jebnę! – warknęła Matylda.
– Jebnąć to se możesz, kutasa pod ogon – ripostowała Agatka. – A teraz spindalaj, z plebsem nie gadam.


Seeik.pl


To be continued...


__________________
Jeżeli interesują was dalsze losy. Śledźcie naszą stronę na www.seeik.pl.
Szerokości.

Kolejne części
Jak żyć?

Reakcje:

0 komentarze:

Post a Comment

Polecamy

Labels

"Goryle we mgle" (1) 1939 r. (1) 500 plus (2) Abraham (1) Abraham Joshua Heschel (1) Adam (2) Adam Mickiewicz (1) Adolf Hitler (2) afery (1) Afryka (1) Agatka (5) agent (1) Aggeusz (1) akcyza (1) aktywność (1) Al-Imran (1) Alela (1) alkohol (2) alkoholizm (1) Ameryka (1) Ameryka Południowa (1) amok (1) anal (2) analiza (1) anecdote (1) angel (3) angels (1) Anglia (1) Aniela Dulska (1) anioł (43) anioł stróż (1) aniołowie (6) Anne Applebaum (2) Anton Szandor LaVey (8) antyk (1) aplikacje (1) Apokalipsa (5) Arabowie (1) Arakad (1) area (1) Ari (1) Armagedon (3) Armia Ludowa (2) Armillaria mellea (1) Aron ha-kodesz (1) artworks (1) aszera (1) atak energetyczny (1) atak psychiczny (1) Augustyn (2) Autumn (5) autumnal weather (2) awareness raising (1) Babel (1) Babilon (1) Baltic (1) Baltic Sea (1) bastion (1) beauty flowers (6) beauty plants (4) begonia (1) Behemot (1) Beliar (2) bell (1) Belzebuba (1) Bereza Kartuska (1) bestseller (1) bezrobocie (2) bezrobotny (2) Biblia (29) Biblia Szatana (8) biblioteki (1) bigos (1) Birobidżan (1) biuro (1) bladder (1) Bliski Wschód (1) bliskość (1) Blok Wschodni (1) Bóg (6) ból dupy (1) bóle rodzącej (1) Bolivar Belicosos Finos (1) book (2) brak kontroli (1) Brama (1) Brama Erebu (1) Bruksela (2) buchanie (1) building (1) buildings (1) burdel (1) całun (1) cathedral (1) cele (1) celebracja (2) Chawa (1) cherub (1) choroba (1) chrześcijaństwo (6) church (2) ciąża (1) cierpienie (1) cieśla (1) city (3) clapper (1) clean (1) coaching (2) collegium funeraticia (1) colorful (1) columbarium (1) Columbus Day (1) communist (1) contest (1) context (1) cooled (1) cooperates (1) country (2) Creator (1) curriculum vitae (1) cv (2) ćwiczenie (1) cygaro (1) cykl życia (1) cymbały (1) cytaty (1) cywilizacja (1) czar (1) czasy przełomu (1) Czechy (1) człowiek (29) czyściec (1) Dadźbog (1) Dagia (1) Dagon (1) dam (1) Dąmbscy (1) damska pupa (1) dandelion (1) Dawne dzieje Izraela (1) death (1) demokracja (1) demon (6) demony (2) diabeł (3) dialog (1) dialogue (1) Diana Fossey (1) diatryba (1) dildo (2) Dni Miasta (1) dobro (2) doktryna (3) dokumenty (3) dokumenty aplikacyjne (3) dom (1) Donald J. Trump (1) Donald Tusk (1) Donatan Tursek (3) draczka (1) draka (1) druga Irlandia (1) druk (1) Dubieniecki (12) dupa (1) dust (1) dusza (2) dwudziestu czterech (1) Dżebel el Akra (1) Dziady (1) dzieci (1) dziecko (1) dziedzictwo (17) dziedziczenie (1) dzieje (3) dzieje aniołów (3) dzieło (1) Dzień Sądu (3) Echinopsis (1) echinus (1) Eden (3) edukacja (1) egzorcyzm (1) Eisenbach Artur (1) eksperyment (1) ekstremum (1) El (5) el sebaot (2) El'Li'Re (1) elity (1) elity polskie (3) emanacja (2) emancypacja (1) emancypacja Żydów (1) emendatio (1) emeryt (1) emigracja (1) En Gedi (1) endemita (1) energia (1) environmentalist (1) Er (1) Ereb (1) Erem (10) Eremita (2) erotyka (1) erotyzm (1) Etemenanki (1) etnografia (1) Europa (2) Ewa (1) factory (1) fejk (1) fekalia (1) Feralia (1) feudalizm (2) field (1) filozofia (2) flower (5) flowers (6) folwark (1) fragment (45) fragment satyry (14) fragment tekstu (9) franciszkanie (1) from over the Baltic Sea (1) Fryderyk Engels (2) fuckingroom (1) fuksja (1) fundamentalizm (1) funkcje (1) Gabriel Amorth (1) galeria (5) gallery (20) garden (4) gardening (2) Gdańsk (1) gej (1) geje (1) geniusz (1) geszeft (1) Giżycko (1) Glenlivelt (1) głód (1) God (2) gofry (1) gołąbki (1) gorszy sort (2) goryl (1) gospodarka (1) gossip (1) gra (1) grasses (1) grassland (2) green (1) green pea (1) green plants (1) ground (1) grupa (1) grzech (2) grzyby (1) grzyby jadalne (1) GS (1) Gubałówka (1) gwarancje (1) heaven (1) heban (1) Hebrew (1) herbata (1) heretyk (1) Heritage (2) historia (9) historyk (1) hiszpańska inkwizycja (1) home (1) homocentryzm (1) homoseksualizm (2) human (1) idea (1) ideologia (1) IHWH (1) II RP (1) III RP (1) III Rzesza (2) in the garden (3) Inbal (4) Indie (1) informacje (1) inhumacja (1) Innocenty IV (1) instrument muzyczny (1) interview (1) intryga (1) Ireland (1) Irelannd (1) Irlandia (2) irrigates (1) islam (1) istnienie (1) Izrael (4) Jakub (1) Jarosław Dumanowski (1) jebitnie (1) Jerozolima (1) Jeruzalem (1) Jerzy Krasiulec (1) jesień (1) Jeszurun (1) jezioro Czos (1) Jezus (4) Jezus z Nazaretu (1) Josef Stalin (2) Joseph Smith (1) Joshue ben Qorch (1) Józef (1) Józef Flawiusz (1) Józef Maciejowik (1) Józef Stalin (2) Józef Topolski (1) judaizm (3) junona (1) kaczka (1) kaczka z kaszą (1) Kaczkoduk (45) Kaczkoduk przejmuje ster! (47) kaktus (1) Kalifornia (1) Kanaan (1) Kapitał (3) kapitalizm (2) kapłan (1) kapusta (1) kara (1) kardamon (1) kariera (1) Karl Popper (1) Karol Marks (5) Karta praw podstawowych (1) Kartezjusz (1) katolicyzm (1) kawa (1) kel el (2) Kętrzyn (1) kettle (1) kibuc (1) kiełbasa (1) kiełbasa mazurska (1) kiermasy (1) kłamstwo (3) klątwa (1) kluski (1) knowledge (1) kobieta (1) kochanka (1) kod (1) koledzy (1) komedia (5) komuniści (4) Komunistyczna Partia Chin (1) komunizm (7) konflikty (2) koniunktura (1) Konopnicka (1) Konstytucja (1) kopiec (1) kopiec Czerniakowski (1) kopiec Kościuszki (1) kopiec Unii Lubeskiej (1) korale (1) Koran (2) kormoran (1) kornik (1) kościół (6) Kościół katolicki (1) kot (1) kpina (1) kradzież (1) kraj (1) krajobraz (1) Kraków (1) kremacja (1) Kresy (1) krew (4) krokusy (1) Król Dawid (1) kropla (1) krótka forma (9) Krutyń (1) Krutynia (1) Krzysztof Jackuń (1) Krzysztof Kolumb (1) krzywda (1) książka (30) książki (1) Księga Aniołów (8) Księga Dżungli (1) Księga Henocha (3) Księga Hioba (2) Księga Izajasza (2) Księga Mormona (1) Księga Razjela (1) Księga Rodzaju (7) Księga Wyjścia (2) Księga Życia (4) księgi (1) kuchnia (5) kuchnia regionalna (3) kuksiołki (1) kuksiołki mazurskie (1) kulinaria (6) kult (1) kultura (4) kura z grzybami (1) kurczak (1) kurczak w śmietanie (1) kusiciel (1) kuszenie (1) Kuta (1) kwiaty (3) lake (1) land (1) landscape (4) las (1) lawa (1) leaf (1) leaves (1) leczenie (1) lek (1) Lemuria (1) leninizm (1) lesbijka (2) Lew Trocki (1) lewak (2) lewita (1) licytacja (1) Lilit (1) list czytelnika (1) list motywacyjny (2) literatura (5) litur (1) Litur Dar'ghall (1) local government (1) łodyga (1) łodyga przeciwieństw (1) lokalnie (1) Londyn (1) los (3) loża (1) Lucanus (1) Lucyfer (2) lucyferianizm (1) Ludowe Wojsko Polskie (1) Ludwik Krzywicki (1) ludzie (6) ludzkość (2) Luntaria (1) Lwów (1) Łysoczoły (1) łza (1) magia (2) magnateria (1) Malchut (1) mały człowiek (2) małżeństwo (2) manes (1) manufaktura (1) Marco Tosatti (1) Maria Magdalena (1) marksizm (2) Maryja (2) masoni (1) masturbacja (1) Masuria (11) materializm historyczny (6) Matylda (5) mauzoleum (1) Mazury (8) meadow (3) mean (1) Mela (1) Metamorfozy (1) mężczyzna (1) miasto (1) mięso (3) mieszkanie (1) Mikołajki (1) miłość (3) młodzież (1) Mojżesz (1) monster (1) monument (1) Mora (2) moralność (1) mord (2) mormoni (1) Morze Bałtyckie (1) możliwości (1) Mrągowo (5) Much (1) mur berliński (1) mushrooms (1) muzułmanin (1) N (1) Nabrod (1) Nabuchodonozor II (1) należna pomoc (1) name (1) Nana (2) narkotyki (1) narodziny (1) natarcie (1) NATO (1) natural environment (1) nature (5) nature gallery (9) nature monuments (1) nefilim (1) neighborhood (1) Nemrod (2) Niebo (4) niepodległość (1) niewolnictwo (1) Nimrod (1) Noe (1) November (1) Nowe Jeruzalem (1) Nowoczesna (1) Nowy Testament (1) o książkach (3) obchody (2) obrzęd (2) obyczaje (5) ochrona dzieci (1) ochrona praw (1) odkrycia geograficzne (1) Ofelia Tasiemiec (2) ogród (1) ojciec (1) ojcostwo (1) okres starożytny (1) określenie (1) old city (1) Olsztyn (2) Onan (1) onanizm (1) opętanie (1) opieńka miodowa (1) opinia (1) opinion (1) opis literacki (1) opis postaci (1) opowiadanie (8) orientacja seksualna (2) ORMO (1) Orwell (1) outflow (1) owczarek podhalański (2) owczarek z Tatr (2) Owidiusz (1) padlina (1) Pan (1) Pan Zastępów (4) państwo (1) Państwo Islamskie (1) Państwo Środka (1) Państwo Żydowskie (1) papież (1) Park Słowackiego (1) Partzufim (1) Paryż (1) pentagram (1) Penuel (1) PESEL (1) pętla (1) photo (13) photography (11) piasek (1) picie (1) picture (6) pictures (3) piekielna diatryba (1) piekło (1) pieniądze (1) pieprznik (1) Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo (44) pies (1) piosenka (1) pipe (1) PiS (2) Pius XII (1) place (3) places (2) plan (1) planeta (1) plants (5) Platon (1) płeć (1) plotka (1) PO (2) pochówek (2) podniecenie (1) poezja (4) pogrzeb (2) pogrzeb kawalera (1) pogrzeb panny (1) pojęcie (1) pokój do seksu (1) Polacy (1) Polak (1) Poland (4) Polgar (2) polish people (1) political fiction (2) politicians (1) polityka (4) Polska (13) Polska Partia Robotnicza (1) polski pies górski (1) pomoc (1) pomoc rodzinie (1) pomoc społeczna (3) porady (6) porzucenie (1) poszukiwanie pracy (1) potop (1) potrawa (1) potrawy (3) potrawy z mięsa (1) potwór (1) powieść (23) powieść satyryczna (32) powstanie (1) powstanie warszawskie (1) pozór (2) praca (1) pragnienie (1) prawa (1) prawa mniejszości (1) prawa podstawowe (1) prawda (5) prawda o aniołach (1) prawo (3) prawodawca (1) prayer (1) prezes (1) PRL (9) próbka tekstu (1) problemy (1) profanum (1) proroctwa (1) proroctwo (2) Proroctwo trzech (1) Prorok (1) prosaic form (1) prostytucja (2) Protais Zigiranyirazo (1) proza (2) przekleństwo (3) przemiany (2) Przemilczeć Armagedon (34) przepis (2) przepowiednia (1) przyjaciel (2) przyjaźń (2) przypis (1) przyprawy (1) przyroda (1) przywołanie (1) Publiusz Ovidius Naso (1) Pułkownik (3) pupa (1) PZPR (1) rain (1) raining (1) raróg (1) rasa (1) Re (2) realny socjalizm (3) recensio (1) recenzja (5) recenzja historyczna (1) recenzja literacka (2) recenzje (5) recenzje literackie (5) refleksja (3) refleksje (3) reformy (2) region (1) reguła (1) Reichskonkordat (1) relacje (1) religia (16) Rewolucja Październikowa (1) rezydencja Pułkownika (1) Richard Elliot (1) RIP (1) rody polski (1) rodzina (4) rok obrzędowy (1) Ron Howard (1) rose (3) roses (1) Rosja (6) rośliny (2) rośliny gruboszowate (1) rosół (1) róża (1) Róża Luksemburg (1) Rozdział pierwszy (1) rozstanie (1) rozważania (2) rozwieracz (1) Rudyard Kipling (2) Rumunia (1) Russia (1) Russia Federation (1) Rwanda (1) Rydz (1) rytuał (1) rząd londyński (1) rządy (1) Rzym (1) sacrum (1) Sąd Ostateczny (2) sądy (1) saga (1) saga aniołów (1) sakiewka (1) Sansenoj (1) Santoria (1) Sapon (1) sarkazm (1) satanizm (8) satyra (52) satyra polityczna (20) Sea (1) sędziowie (1) SEEiK (64) seeik.pl (82) Sefira (1) Sefirot (1) sekretarka (1) seks (6) seks analny (2) seksualność (2) Semangelof (1) Senoj (1) Seria: Prowincjonalna (1) Set (2) sex (2) sex na świecie (1) sheep-dog (2) short text (3) sieć (1) siekiera (1) siły natury (1) Singing in the Rain (1) sintoizm (1) skuteczność (1) skutki (1) SLD (2) Śledź (1) slogans (1) Słowacja (1) Słowianie (1) sługa (1) sługus (1) śmierć (5) śmieszność (2) śmieszny tekst (6) smród (1) socjal (1) socjalizm (3) Sofoniasz (1) Solidarność (1) solidaruch (1) Sophie Neveu (1) spirytualne (1) społeczeństwo (2) społeczność (2) sprzedaż (1) sraczka (1) środki alkoholowe (1) środowisko (1) Stanisław Gruszczyński (1) starożytność (1) Stary Testament (2) Stasiu Bułka (1) state (1) state farm (1) stawki (1) ster (1) sterowanie (1) store shelves (1) stories (1) stosunek (1) stosunki (3) STTL (1) Stwórca (26) stworzenie (2) styl jebitny (1) succulentus (1) sukces (1) sukulenty (1) surowce (1) Swaróg (1) sweet flowers (4) świat (2) Świat Książki (1) światy (1) święta (1) Święta Inkwizycja (2) święto (1) święty (1) świnia (2) symbol (3) synkretyzm (1) system (3) szacunek (1) szanse (1) szatan (15) szatański (1) Szczachy Dolne (1) Szema (1) Szeol (2) Szinear (1) Szkocja (1) szkolenia (1) szlachta (1) sztuka (1) Sztuka kochania (2) sztuka miłości (1) sztuka pisana (1) Szua (1) szwadrony śmierci (1) Takie sobie bajeczki (1) Talmud (1) Tamar (1) Tatra (1) tchnienie (1) technika (2) tekst (1) terapia (1) The Fall (2) The First War in Heaven (2) The Jews (1) The Ten Sfirot (1) The Zohar (3) toga (1) toilet paper (1) tolerance (1) tolerancja (1) Tom Hanks (1) tomatoes (1) Tora (1) town (3) tradycja (10) tragedia (1) translate (1) travel (3) trees (2) Tron (2) trudności (1) trunek (1) trylogia (1) trylogia aniołów (6) Turcja (1) twórczość (1) ubój (1) uchodźcy (1) ucieczka (1) ucieczka z kraju (1) uczciwość (1) UE (4) umieranie (1) Universally (1) upadek (1) UPaP (30) upap.eu (29) Urel (2) Urgal (1) urok (1) urzędy pracy (1) USA (2) utwór (5) utwory poetyckie (3) uzależnienia (1) Uziel (24) Uziel Mora (7) uzielmora.eu (4) view (3) vinegar (1) wafelnica (1) wafle (1) walk (1) walka (1) wampir (1) wampiryzm (1) war (1) Warchołów (1) Warszawa (2) wartości (1) waterfall (1) Watykan (2) węzeł (1) wiara (6) wibrator (2) widzenie (1) wiek XIX (1) wieprzowina (1) wiersz (5) wiersze (3) wierszyk (2) wieża (1) wieża Babel (2) Wikingowie (1) Wiocha (2) Wiocha. Powieść jebitna (5) Wiosna (1) wirus (1) władza (1) władza ludowa (1) władztwo (1) Włodzimierz Lenin (1) Wojciech Jaruzelski (1) wojna (3) wojna w niebie (2) wolność (1) woods (2) world (1) wota (1) wróg (1) wsparcie państwa (1) wstęp (6) wszechrzecz (2) www.materializmhistoryczny.com (3) wycinka (1) wydanie (1) wyjazd za granicę (1) wykluczenie (1) wykluczenie społeczne (1) wyuzdany seks (1) wywiad (1) wyzwolenie Warszawy (1) z autorem o książce (1) z życia wzięte (2) zabawa (1) zabawy erotyczne (1) zabory (1) zachowanie (1) Zagraniczna depesza (1) zagrożenia (1) Zakopane (2) żałomsza (1) zaloty (1) zapach (1) zapowiedź (1) zarobek (1) zarobki (2) zasady (1) zasiłek (1) zastęp (1) zatrudnienie (1) zaufanie (1) zawód (1) zdjęcia (4) zdrada (1) zgoda społeczna (1) Ziemia (8) ziemie polskie (1) ziemniaki (2) ziggurat (1) zioła (1) Zion (1) zła wróżba (1) zło (4) złorzeczenie (2) zły (1) Zoefel (1) Zohar (2) żona (1) ZSRR (11) zupa fasolowa (1) zupa grochowa (1) zupa z dyni (1) zupa ziemniaczana (1) związek (1) zwierzęta (6) życie (2) życiorys (1) Żydzi (5) żywa legenda (1)