Wyznanie miłosne dla zakochanych

piękna moja konwalijko wspaniały cyprysiku maleństwo kocham w każdym pocałunku namiętności niestworzone piękno wspaniały ś...

Saturday, 14 April 2018

Chciałoby się powiedzieć, że na świecie panuje sprawiedliwość

Na tym świecie jest wielu złych ludzi. To niewątpliwie prawda. Jest na tym świecie też wielu dobrych ludzi. To też samoistna prawda. Co zrobimy z tym, że znamy dwie prawdy? Jednocześnie dwie prawdziwe tezy, mogą wykluczać się lub stanowić o swoistym podziale wartości lub istnieniu płaszczyzn, na których strzępkach budowane będą losy świata.
Prawdopodobnie nie zrobimy nic, bo tak nas nauczono i zarezerwowano dla nas czas, w którym nie podejmiemy się niczego szlachetnego, nawet jeśli byśmy tego chcieli. Przyzwyczailiśmy się do życia, zbyt mocno i groteskowo, trzymając się kurczowo naszej codzienności. Jednak, pozostaje bez odpowiedzi zasadnicze pytanie: Kim jesteśmy? Nadal ludźmi, czy już czymś znacznie gorszym?

Chciałoby się powiedzieć, że na świecie panuje sprawiedliwość

Istnieje trzecia opcja, głoszona i stworzona przez Erem
Świat aniołów i demonów, w który wierzą ludzie pozostawał zawsze jeden i nierozerwalny.  Podstawowa reguła, to chronić życie i zapewnić stworzeniu istnienie. Ludziom wydaje się, błędnie i nieprawdziwie, iż aniołowie wstąpili na arenę dziejów, aby bronić ludzki gatunek.  Wobec licznych zniszczeń i złamania prawa, przekroczenia wszelkich norm, człowiek zostanie unicestwiony. Zastępy są rozbite, a Ziemia odcięta. Niemożliwe jest wdrożenie procedury, jednakże nadejdzie dzień, w którym dojdzie do połączenia, a wówczas ludzkość stanie się prochem i odejdzie w niepamięć, nie dlatego że była obrzydliwa czy wstrętna, ale dlatego że dokonała zbrodni na sercu tej planety, uzyskując i niszcząc siebie oraz inne istoty i gładząc życie. Wielu starało się przywrócić pamięć i przekonać człowieka do czynu, lecz nie zostali wysłuchani. Wstrzymano już wszelkie próby, które nie przyniosły żadnych rezultatów. Jedyne, co pozostało to spisać dzieje i przygotować się do wojny.
Nie stwarzaliśmy sobie wrogów – oni byli tu od zawsze, czekając – wieczni i gotowi – przygotowani do ostatecznego starcia.

Dominacja
Zdobywając władzę nad światem, ludzie zapominają o pozostałych stworzeniach, walcząc o dominację pomiędzy sobą. Nawet, gdyby chcieli zmienić się, to nie mogą i nigdy tego nie uczynią. To niemożliwe, przy tym stopniu rozwoju cywilizacji, zdominowanym przez religię oraz chore poglądy i zakłamane filozofie. Każdy twierdzi, że ma rację i tak zapewne jest, bo w tym gąszczu powszechnych bzdur, trudno stwierdzić, kto racji nie ma. Okazując normalne zachowanie, każdy człowiek narazi się na niepowodzenie we własnym życiu. Wobec tego czy jesteśmy z góry skazani na upadek? Nie będę odpowiadał na to pytanie.
Jest zasadnicze, to fakt ale z upadkiem jest tak jak z przykładem "dobrych i złych ludzi", a z rozwiązaniem nurtującego świat problemu, tak jak z "trzecią drogą". Każdy dostrzega problem inaczej, interpretując na korzystny sobie sposób, każdą z zaistniałych rzeczy. Ludzie pozbawieni są możliwości obiektywnego osądzania, poza małymi wyjątkami, w których dopuszcza się rzeczywistą ocenę.
"Prześladowanie sprawiedliwych" zaczyna nabierać znaczenia, gdy zastanawiamy się nad tym, ilu ludzi cierpiało za prawdę oraz doznało pewnego rodzaju klęski, gdy okazało się że usiłowali zrozumieć i uzyskać dla siebie sprawiedliwość.
Decydujemy o tym, co jest z góry złe - godne przekreślenia i zniszczenia, a co jest z góry dobre - właściwego zachowania i upiększenia.  W taki sposób postąpiono z religią, upiększając świat stosami i systemem feudalnym, wzbogacając fabryki na całym świecie, wyzyskiwaną siłą roboczą. Tłumaczono, że pewne grupy powinny mieć lepiej, a inne gorzej. Człowiek zdominował człowieka, głosząc fałszywą religię i zasłaniając się "wiszącym na krzyżu".

Niewolnik rzymski wisiał na krzyżu
Niewolnik mógł być pokonanym żołnierzem wrogiej armii lub buntownikiem albo złodziejem, za co został skazany na ukrzyżowanie. Takich ukrzyżowanych były tysiące, aż w końcu jednego z nich uznano za świętego, a tę ofiarę postanowiono uczcić, gdyż czyjejś głowie wywołała ostrą euforię, aby nazwać człowieka bogiem, gdy doszło do dziwnego splotu wypadków. 
Tak narodziło się chrześcijaństwo, które w służalczy sposób oddało Rzymowi możliwość panowania nad niewolnikami, w zamian za zdominowanie świata ideą katolicyzmu.  Walczący "watykanizm" rozpoczął zniewalanie ludzi.  Zniszczono świat Słowian, Germanów, Arabów, Gotów, Scytów i Bałtów.  Moglibyśmy tak wymieniać bez końca.  Religia ma swoją cenę, ale liczy się tylko dominacja człowieka, który mówi innemu człowiekowi, że jego wkład i zdanie są ważniejsze.  

Marks i Engels zajęli się rzeczywistym tłumaczeniem chrześcijańskiej idei
Jedynym prądem myślowym, który kontynuował ideę Jezusa, tę właściwą, a nie zakłamaną był nie kto inny jak Karol Marks i Friedrich Engels. Pochylenie się nad losem człowieka, pracującego i wyzyskiwanego od wieków, udręczonego stosunkami społecznymi, stanowiło zasadniczy cel.  Za to, że oddali ludzkości swoją pracą wielkie dzieło, spotkało ich osamotnienie oraz odrzucenie, a obecnie w miejscu, gdzie znajduje się grób Karola Marksa znajduje się wybudowany pałac możnowładczego artysty. Jaki to chichot historii, gdy człowiek ofiaruje się innym, a przez to później zostaje zdradzony i odtrącony. Przykład Marksa i Engelsa, pokazuje że nie warto zajmować się ludźmi. 

Nikt nie został wysłuchany
Żaden człowiek, który próbował poderwać innych ludzi do czynu i zmienić ich dla dobra świata nie został wysłuchany.  Sprawiedliwi ci którzy istnieli, a zostali zniszczeni, a ich dzieło nazwano „diabelskim”, podle odtrącono i schowano. Bowiem tak się stało, iż człowiek musiał być odtrącony, gdy miał rozum, aby cokolwiek mówić.  Wróćmy do tego, że interpretacji na różne tematy jest tyle ilu jest ludzi. Człowiek to najbardziej podły gatunek, wyhodowany na wulgarne jednostki, zdolne niszczyć i zakrywać każde złe czyny ideologią. Jednak wśród ludzi istnieje rozróżnienie pojęcia dominacji. Inaczej na dominację spojrzy plemię znad Amazonii, a inaczej biznesmen z New York.
Plemię będzie chciało istnieć, postępując zgodnie z naturą, a businessman zniszczy naturę, aby istnieć zgodnie z sobą. Tak nas ukształtowaną, wybierając do naszych myśli podział na lepszych i gorszych, głupich i mądrych, nie mówiąc że wszyscy ludzie mają podobne możliwości równą absorpcję, a wszystko co się wydarzyło w ich życiu, zależne jest od tego jak byli wychowani i w jaki sposób stymulowani do tego, aby myśleć. Najcenniejszym darem jest to, że człowiek potrafi podnieść szklankę, upiec ciasto i przygotować posiłek. Człowiek czytający książkę, to już rozkosz, a rozmawiający z drugim człowiekiem, to wyzwanie. To są wielkie czyny ludzi. Każdy człowiek jest wielki i o każdym człowieku można byłoby nakręcić wspaniały film, jednak tylko niewielu się promuje, dlatego że trzeba pokazać rzeszy ludzi że są mało wartościowi i są bardziej wartościowe jednostki. Tak tworzy się podziały, a na samym szczycie ustawia się religie i nazywa się pewne rzeczy „złem”, a pewne „dobrem”.

Prawda uniwersalna
Ziemia jako planeta należy się wszystkim - postanowiliśmy żyć w takim układzie, tworząc zależności i spisując przeciwko tym, którzy nie pasują do naszych ram "świata idealnego". Układ ten, w zwyczajny sposób może opłacać się ludziom. Nigdy tego nie zmienią, także i wy, sprawiedliwi w oczach świata tego nie uczynicie. Nie starajcie się tego zmieniać. Powiadam wam, zginiecie walcząc o rzeczy zwykłe i powszechne. Życie zostało stracone, a rzeź pozostaje nieprzerwana. Śmierć jest niezatracona, a upadek bliski. Jest Was dziesiątki tysięcy, ale to wciąż mało, bo przeciw Wam nadciągną miliony.  Proszę Was o oczekiwanie i milczenie, a gdy nadejdzie czas, zdołacie usłyszeć brzmienie trąb.
Słabsi upadają, a silni odnoszą zwycięstwa (victory - to słowo, które warto zapisać w uniwersalnym języku ludzi). Współczesna moralność nakazuje zapewnić jakiekolwiek środki dla najuboższych, aby ostentacyjnie nie umierali na ulicach czy nie wzniecali powszechnych  buntów.
Wnioski zostały wyciągnięte z XIX i XX-sto wiecznych fal strajków, powodowanych biedą.   Marks i Engels zostali zakazani na niebyt wśród mas, gdyż jako jedyni mówili z troską o człowieku oraz wskazywali na przykłady istniejących nierówności, broniąc tych mas przed zorganizowanym wyzyskiem.

Religia głosi miłość
Religia od ponad 2000 lat zasłania się pozorem miłosierdzia, stosując to coraz bardziej nowoczesne metody manipulacji. W rzeźniach umierają bezimienne zwierzęta, które przeliczane są na kilogramy litry i inne miary. Wartością życia jest pieniądz, niezależnie od religijnych poglądów i wyznawanych wartości. Fałszywi ludzie, zasłaniają się i usprawiedliwiają zaistniałą sytuację obecnością szatana. Miliony ludzi, zyskuje w sposób otwarty na śmierci, broniąc się w zbiorowym układzie, opartym na dominacji jednostki. Religia pozwala uśpić ten krwawy czyn, wyrażony dążeniem do osiągnięcia zysku. Nie wskazano nam innej drogi, gdyż oni chcieli abyśmy pozostali skażeni. Mają w tym swój cel, który osiągają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Poszycie ludzkiej godności przestało chronić ludzką naturę.

Człowiek walczy o wpływ
Pozostawiona, całkiem niewielka przestrzeń do zmagań, umożliwia ludziom toczenie nieustannej walki o wpływy oraz dominację. Zasadniczym celem, będzie tu przetrwanie i rozmnażanie - przykrywa się to kulturą, sztuką i pięknie wytatuowaną umową, wygłaszaną przez bogato wystrojonego, pachnącego pana o pięknym uśmiechu oraz lśniących od bieli zębach.
Pozorność życia, nakazuje zakładanie maski i retuszowanie każdej wady, po to tylko, aby pokazać się od jak najlepszej strony i zdobyć przewagę nad przeciwnikiem.

Szaleństwo pozoru
Chciałoby się powiedzieć, że na świecie panuje sprawiedliwość. Można też wierzyć, że zapanuje sprawiedliwość i jak można tego nie przyjmować, skoro jest to ogólnie dobre wszystkim. Religie na tym polu zbierają swoje żniwo, tłumacząc ludziom, że wszystko co dobre jeszcze nadejdzie. Odwróćmy sytuację i powiedzmy to wszystko miliardom zarzynanych zwierząt.
Ludzie wierzą, że istoty zwane aniołami zostały powołane po to, aby ich strzec.  Gdyby byli, obecni w tej przestrzeni i czasie, wystąpiliby w obronie życia, dla którego człowiek stał się balastem.

Reakcje:

0 komentarze:

Post a Comment

Polecamy

Labels

"Goryle we mgle" (1) 1939 r. (1) 500 plus (2) Abraham (1) Abraham Joshua Heschel (1) Adam (2) Adam Mickiewicz (1) Adolf Hitler (4) afery (1) Afryka (1) Agatka (5) agent (1) Aggeusz (1) akcyza (1) aktywność (1) Al-Imran (1) Alela (1) alkohol (2) alkoholizm (1) Ameryka (1) Ameryka Południowa (1) amok (1) anal (2) analiza (1) anecdote (1) angel (3) angels (1) Anglia (1) Aniela Dulska (1) anioł (49) anioł stróż (1) aniołowie (8) Anne Applebaum (2) Anton Szandor LaVey (9) antyk (1) aplikacje (1) Apokalipsa (5) Arabowie (1) Arakad (1) area (1) Ari (1) Armagedon (3) Armia Ludowa (2) Armillaria mellea (1) Aron ha-kodesz (1) artworks (1) Asahar (1) aszera (1) atak energetyczny (1) atak psychiczny (1) Augustyn (2) Autumn (5) autumnal weather (2) awareness raising (1) Babel (1) Babilon (1) Baltic (1) Baltic Sea (1) bastion (1) beauty flowers (6) beauty plants (4) begonia (1) Behemot (1) Beliar (4) bell (1) Belzebuba (1) Bereza Kartuska (1) bestseller (1) bezrobocie (2) bezrobotny (2) Biblia (33) Biblia Szatana (10) biblioteki (1) bigos (1) Birobidżan (1) biuro (1) bladder (1) Bliski Wschód (1) bliskość (1) Blok Wschodni (1) Bóg (7) ból dupy (1) bóle rodzącej (1) Bolek (1) Bolivar Belicosos Finos (1) book (2) brak kontroli (1) Brama (1) Brama Erebu (2) Bruksela (2) buchanie (1) building (1) buildings (1) burdel (1) całun (1) cathedral (1) cele (1) celebracja (2) Chawa (1) Chawranek (1) cherub (1) choroba (1) chrześcijaństwo (6) church (2) ciąża (1) cierpienie (1) cieśla (1) city (3) clapper (1) clean (1) coaching (2) collegium funeraticia (1) colorful (1) columbarium (1) Columbus Day (1) communist (1) contest (1) context (1) cooled (1) cooperates (1) country (2) Creator (1) curriculum vitae (1) cv (2) ćwiczenie (1) cygaro (1) cykl życia (3) cymbały (1) cytaty (1) cywilizacja (1) czar (1) czasopismo (1) czasy przełomu (1) Czechy (1) człowiek (32) czyściec (1) Dadźbog (1) Dagia (1) Dagon (1) dam (1) Dąmbscy (1) damska pupa (1) dandelion (1) Dawid (1) Dawne dzieje Izraela (1) death (1) demokracja (1) demon (6) demony (2) diabeł (3) dialog (1) dialogue (1) Diana Fossey (1) diatryba (1) dildo (2) Dni Miasta (1) dobro (2) doktryna (3) dokumenty (3) dokumenty aplikacyjne (3) dolina (1) dom (2) Donald J. Trump (1) Donald Tusk (1) Donatan Tursek (3) dopełnienie (1) draczka (1) draka (1) druga Irlandia (1) druk (1) Dubieniecki (15) duch (1) dupa (1) dust (1) dusza (3) dwudziestu czterech (1) Dywizja im. T. Kościuszki (1) Dżebel el Akra (1) Dziady (1) dzieci (1) dziecko (1) dziedzictwo (20) dziedziczenie (1) dzieje (3) dzieje aniołów (6) dzieło (1) Dzień Sądu (3) Echinopsis (1) echinus (1) Eden (3) edukacja (1) Efraim (1) egzorcyzm (1) Eh bien! (1) Eisenbach Artur (1) eksperyment (1) eksterminacja (1) ekstremum (1) El (6) el sebaot (2) El'Li'Re (1) Elfirim (2) elity (1) elity polskie (3) emanacja (2) emancypacja (1) emancypacja Żydów (1) emendatio (1) emeryt (1) emigracja (1) En Gedi (1) endemita (1) energia (1) environmentalist (1) Er (1) Ereb (2) Erem (10) Eremita (2) erotyka (1) erotyzm (1) Etemenanki (1) etnografia (1) Europa (2) Ewa (1) factory (1) faszyzm (1) fejk (1) fekalia (1) Feralia (1) feudalizm (2) field (1) filozofia (2) flower (5) flowers (6) folwark (1) forma (1) fragment (47) fragment satyry (16) fragment tekstu (9) franciszkanie (1) from over the Baltic Sea (1) Fryderyk Engels (2) fuckingroom (1) fuksja (1) fundamentalizm (1) funkcje (1) Gabriel Amorth (1) galeria (6) gallery (20) garden (4) gardening (2) Gdańsk (1) gej (2) geje (1) geniusz (1) geszeft (1) Getrag (1) Giżycko (1) Glenlivelt (1) głód (1) God (2) gofry (1) gołąbki (1) gorszy sort (2) goryl (1) gospodarka (1) gossip (1) gra (1) grasses (1) grassland (2) Grażyna Pokorny (1) green (1) green pea (1) green plants (1) ground (1) grupa (1) grzech (2) grzyby (1) grzyby jadalne (1) GS (1) Gubałówka (1) gwarancje (1) heaven (1) heban (1) Hebrew (1) herbata (1) heretyk (1) Heritage (2) historia (10) historyk (1) hiszpańska inkwizycja (1) hitlerowcy (2) home (1) homocentryzm (1) homofobia (1) homoseksualizm (2) human (2) idea (1) ideologia (1) IHWH (1) II RP (2) II wojna światowa (2) III RP (1) III Rzesza (3) in the garden (3) Inbal (5) Indie (1) informacje (1) inhumacja (1) Innocenty IV (1) instrument muzyczny (1) interview (1) intryga (1) Ireland (1) Irelannd (1) Irlandia (2) irrigates (1) islam (1) istnienie (1) Izrael (4) Jakub (1) Jarosław Dumanowski (1) Jazda Erebu (1) jebitnie (1) Jerozolima (1) Jeruzalem (1) Jerzy Krasiulec (1) jesień (1) Jeszurun (1) jezioro Czos (1) Jezus (6) Jezus z Nazaretu (3) Josef Stalin (2) Joseph Smith (1) Joshue ben Qorch (1) Józef (1) Józef Flawiusz (1) Józef Maciejowik (1) Józef Stalin (2) Józef Topolski (1) judaizm (3) junona (1) kaczka (1) kaczka z kaszą (1) Kaczkoduk (46) Kaczkoduk przejmuje ster! (49) kahel (1) kaktus (1) Kalifornia (1) Kanaan (4) Kapitał (4) kapitalizm (3) kapłan (1) kapusta (1) kara (1) kardamon (1) kariera (1) Karl Popper (1) Karol Marks (6) Karta praw podstawowych (1) Kartezjusz (1) katolicyzm (1) kawa (1) kel el (6) Kętrzyn (1) kettle (1) kibuc (1) kiełbasa (1) kiełbasa mazurska (1) kiermasy (1) kłamstwo (3) klątwa (1) kluski (1) knowledge (1) kobieta (1) kochanka (1) kod (1) koledzy (1) komedia (5) komuniści (4) Komunistyczna Partia Chin (1) komunizm (8) konflikty (2) koniunktura (1) Konopnicka (1) Konstytucja (1) kopiec (1) kopiec Czerniakowski (1) kopiec Kościuszki (1) kopiec Unii Lubeskiej (1) korale (1) Koran (2) kormoran (1) kornik (1) kościół (6) Kościół katolicki (3) kościuszkowcy (1) kot (1) kpina (1) kradzież (1) kraj (1) krajobraz (1) Kraków (1) kremacja (1) Kresy (1) krew (4) krokusy (1) Król Dawid (1) kropla (1) krótka forma (9) Krutyń (1) Krutynia (1) Krzysztof Jackuń (1) Krzysztof Kolumb (1) krzywda (1) książka (31) książki (1) Księga Aniołów (8) Księga Dżungli (1) Księga Henocha (3) Księga Hioba (2) Księga Izajasza (2) Księga Mormona (1) Księga Razjela (1) Księga Rodzaju (7) Księga Wyjścia (2) Księga Życia (6) księgi (1) kuchnia (5) kuchnia regionalna (3) kuksiołki (1) kuksiołki mazurskie (1) kulinaria (6) kult (2) kultura (4) kura z grzybami (1) kurczak (1) kurczak w śmietanie (1) kusiciel (1) kuszenie (1) Kuta (1) kwiaty (4) lake (1) land (1) landscape (4) las (1) lawa (1) leaf (1) leaves (1) leczenie (1) lek (1) Lemuria (1) leninizm (1) lesbijka (3) Lew Trocki (1) lewak (2) lewita (1) licytacja (1) Lilit (1) liryka (19) list czytelnika (1) list motywacyjny (2) literatura (5) litość (1) litur (1) Litur Dar'ghall (2) local government (1) łodyga (1) łodyga przeciwieństw (1) lokalnie (1) Lolek (1) Londyn (1) los (3) loża (1) Lucanus (1) Lucyfer (2) lucyferianizm (1) Ludowe Wojsko Polskie (2) Ludwik Krzywicki (1) ludzie (8) ludzkość (2) Luntaria (2) Lwów (1) Łysoczoły (1) łza (1) łzy (2) magia (2) magnateria (1) Malchut (1) mały człowiek (2) małżeństwo (2) manes (1) manufaktura (1) Marco Tosatti (1) Maria Magdalena (1) marksizm (2) Maryja (2) marzenia (1) masa (1) masoni (1) masturbacja (1) Masuria (11) materializm historyczny (6) Matylda (5) mauzoleum (1) Mazury (9) meadow (3) mean (1) Mela (1) metafora (1) Metamorfozy (1) mężczyzna (1) miasto (1) mięso (4) mieszkanie (1) Mikołajki (1) miłość (3) młodzież (1) Mojżesz (1) monster (1) monument (1) Mora (2) moralność (2) mord (2) mormoni (1) Morze Bałtyckie (1) możliwości (1) Mozre (1) Mrągowo (6) Much (1) mur berliński (1) mushrooms (1) muzułmanin (1) N (1) Nabrod (1) Nabuchodonozor II (1) należna pomoc (1) name (1) Nana (2) narkotyki (1) narodziny (1) natarcie (1) NATO (1) natural environment (1) nature (5) nature gallery (9) nature monuments (1) nefilim (1) neighborhood (1) Nemrod (2) Niebo (5) niepodległość (1) niewolnictwo (1) Nimrod (1) Noe (1) November (1) Nowe Jeruzalem (1) Nowoczesna (1) Nowy Testament (1) o książkach (4) obchody (2) obozy (1) obrazy (1) obrzęd (2) obyczaje (5) ochrona dzieci (1) ochrona praw (1) odkrycia geograficzne (1) Ofelia Tasiemiec (3) ofiary (1) ogród (1) ojciec (1) ojcostwo (1) okres starożytny (1) określenie (1) old city (1) Olsztyn (2) Onan (1) onanizm (1) opętanie (1) opieńka miodowa (1) opinia (2) opinion (2) opis literacki (1) opis postaci (1) opowiadanie (8) orientacja seksualna (2) ORMO (1) orszak (1) Orwell (1) orzeczenie (1) outflow (1) owczarek podhalański (3) owczarek z Tatr (2) Owidiusz (1) padlina (2) Palestyna (1) Pan (1) Pan Zastępów (5) państwo (1) Państwo Islamskie (1) Państwo Środka (1) Państwo Żydowskie (1) papież (2) Park Słowackiego (1) Partzufim (1) Paryż (1) pentagram (1) Penuel (1) PESEL (1) petent (1) pętla (1) photo (13) photography (11) piasek (1) picie (1) picture (6) pictures (3) piekielna diatryba (1) piekło (1) pieniądze (1) pieprznik (1) pierwsza wojna w niebie (1) Pierwsza wojna w niebie: Dziedzictwo (54) pies (1) piosenka (1) pipe (1) PiS (2) Pius XII (2) place (3) places (2) plan (1) planeta (1) plants (5) Platon (1) płeć (1) plemię (1) plotka (1) PO (2) pochówek (2) podniecenie (1) podryw (1) poezja (29) pogrzeb (2) pogrzeb kawalera (1) pogrzeb panny (1) pojęcie (1) pokój do seksu (1) Polacy (1) Polak (1) Poland (4) Polgar (3) polish people (1) political fiction (2) politicians (1) polityka (6) Polska (15) Polska Partia Robotnicza (1) polski pies górski (1) pomoc (1) pomoc rodzinie (1) pomoc społeczna (3) porady (6) porzucenie (1) poszukiwanie pracy (1) potop (1) potrawa (1) potrawy (3) potrawy z mięsa (1) potwór (1) powieść (25) powieść satyryczna (33) powstanie (1) powstanie warszawskie (1) pozór (2) praca (1) pragnienie (1) prawa (1) prawa mniejszości (1) prawa podstawowe (1) prawda (6) prawda o aniołach (1) prawo (4) prawodawca (1) prayer (1) prezes (1) PRL (11) próbka tekstu (1) problemy (1) profanum (1) proroctwa (1) proroctwo (3) Proroctwo trzech (1) Prorok (1) prosaic form (1) prostytucja (2) Protais Zigiranyirazo (1) proza (2) przebaczenie (1) przekleństwo (3) przemiany (2) Przemilczeć Armagedon (43) przenośnia (1) przepis (2) przepowiednia (2) przyjaciel (3) przyjaźń (3) przypis (1) przyprawy (1) przyroda (1) przywołanie (1) Publiusz Ovidius Naso (1) Pułkownik (3) pupa (1) PZPR (1) Rachel (1) rain (1) raining (1) raróg (1) rasa (1) Re (2) realny socjalizm (3) recensio (1) recenzja (5) recenzja historyczna (1) recenzja literacka (2) recenzje (5) recenzje literackie (5) refleksja (3) refleksje (3) reformy (2) region (1) reguła (1) Reichskonkordat (1) relacje (1) relationship (1) religia (19) Rewolucja Październikowa (1) rezydencja Pułkownika (1) Richard Elliot (1) RIP (1) rody polski (1) rodzina (4) rogacz (1) rok obrzędowy (1) Ron Howard (1) rose (3) roses (1) Rosja (6) rośliny (2) rośliny gruboszowate (1) rosół (1) róża (1) Róża Luksemburg (1) Rozdział pierwszy (1) rozstanie (1) rozważania (2) rozwieracz (1) Rudyard Kipling (2) Rumunia (1) Russia (1) Russia Federation (1) Rwanda (1) Rydz (1) rytuał (1) rząd londyński (1) rządy (1) Rzym (1) sacrum (1) Sąd Ostateczny (2) sądy (1) saga (1) saga aniołów (1) sakiewka (1) Samaria (1) Sansenoj (1) Santoria (1) Sapon (1) sarkazm (1) satanizm (9) satyra (56) satyra polityczna (24) savoir vivre (1) Sea (1) sędziowie (1) SEEiK (64) seeik.pl (82) Sefira (1) Sefirot (1) sekretarka (1) seks (6) seks analny (2) seksualność (2) Semangelof (1) Senoj (1) Seria: Prowincjonalna (2) Set (2) sex (2) sex na świecie (1) sheep-dog (2) short text (3) sieć (1) siekiera (1) siły natury (1) Singing in the Rain (1) sintoizm (1) skuteczność (1) skutki (1) SLD (2) Śledź (1) slogans (1) słowa (1) Słowacja (1) Słowianie (1) sługa (1) sługus (1) śmierć (6) śmieszność (2) śmieszny tekst (6) Smok (1) smród (1) śnieg (2) socjal (1) socjalizm (4) Sofoniasz (1) Solidarność (1) solidaruch (1) Sophie Neveu (1) spirytualne (1) społeczeństwo (3) społeczność (2) sprzedaż (1) sraczka (1) środki alkoholowe (1) środowisko (1) Stanisław Gruszczyński (1) starożytność (1) Stary Testament (2) Stasiu Bułka (1) state (1) state farm (1) stawki (1) ster (1) sterowanie (1) store shelves (1) stories (1) stosunek (1) stosunki (4) STTL (1) Stwórca (28) stworzenie (2) styl jebitny (1) succulentus (1) sukces (1) sukulenty (1) surowce (1) Swaróg (1) sweet flowers (4) świat (3) Świat Książki (1) światy (1) święta (1) Święta Inkwizycja (2) święto (1) święty (2) świnia (2) Sydon (1) symbol (3) synkretyzm (1) system (3) szacunek (1) szanse (1) szatan (16) szatański (1) Szczachy Dolne (1) Szema (1) Szeol (2) Szinear (1) Szkocja (1) szkolenia (1) szlachta (1) sztuka (1) Sztuka kochania (2) sztuka miłości (1) sztuka pisana (1) Szua (1) szwadrony śmierci (1) Takie sobie bajeczki (1) Talmud (1) Tamar (1) Tatra (1) tchnienie (1) tears (1) technika (2) tekst (1) terapia (1) testament (1) The Fall (2) The First War in Heaven (2) The Jews (1) The Ten Sfirot (1) The Zohar (3) toga (1) toilet paper (1) tolerance (1) tolerancja (1) Tom Hanks (1) tomatoes (1) Tora (1) town (3) tradycja (11) tragedia (1) translate (1) travel (3) trees (2) Tron (2) trudności (1) trunek (1) trylogia (1) trylogia aniołów (6) Turcja (1) twórczość (1) ubój (1) uchodźcy (1) ucieczka (1) ucieczka z kraju (1) uczciwość (1) UE (4) układ (1) umieranie (1) Universally (1) upadek (1) UPaP (30) upap.eu (29) Urel (3) Urgal (1) urok (1) urzędnik (1) urzędy pracy (1) USA (2) utwór (9) utwór poetycki (11) utwory poetyckie (18) uzależnienia (1) Uziel (30) Uziel Mora (7) uzielmora.eu (4) view (3) vinegar (1) wafelnica (1) wafle (1) walk (1) walka (1) wampir (1) wampiryzm (2) war (1) Warchołów (1) Warszawa (2) wartości (1) waterfall (1) Watykan (2) Wąż (1) wędrowcy (1) węzeł (1) wiara (8) wiatr (1) wibrator (2) widzenie (1) wiek XIX (1) Wielka Nierządnica (1) wieprzowina (1) wiersz (27) wiersza (1) wiersze (13) wierszyk (2) wieża (1) wieża Babel (2) Wikingowie (1) Wiocha (4) Wiocha. Powieść jebitna (7) Wiosna (1) wirus (1) władza (2) władza ludowa (1) władztwo (1) Włodzimierz Lenin (1) Wojciech Jaruzelski (1) wojna (5) wojna w niebie (3) wojsko (1) wolność (1) woods (2) world (1) wota (1) WP (1) wróg (1) wsparcie państwa (1) wstęp (6) wszechrzecz (2) www.materializmhistoryczny.com (3) wycinka (1) wydanie (2) wyjazd za granicę (1) wykluczenie (1) wykluczenie społeczne (1) wypowiedź (1) wyrazy (1) Wyrocznia Pana (1) wyuzdany seks (1) wywiad (1) wyzwolenie Warszawy (1) z autorem o książce (1) z życia wzięte (3) zabawa (1) zabawy erotyczne (1) zabory (1) zachowanie (1) zagłada (1) Zagraniczna depesza (1) zagrożenia (1) Zakopane (2) żałomsza (1) zaloty (1) zapach (1) zapowiedź (1) zarobek (1) zarobki (2) zasady (2) zasiłek (1) zastęp (5) zatrudnienie (1) zaufanie (1) zawód (1) zdjęcia (4) zdrada (3) zgoda społeczna (2) Ziemia (9) ziemie polskie (1) ziemniaki (2) ziggurat (1) zima (1) zioła (1) Zion (1) zła wróżba (1) zło (4) złorzeczenie (2) zły (1) Zoefel (1) Zohar (2) żołnierz (1) żona (1) zrozumienie (1) ZSRR (13) zupa fasolowa (1) zupa grochowa (1) zupa z dyni (1) zupa ziemniaczana (1) związek (1) zwierzęta (6) życie (4) życiorys (1) Żydzi (7) żywa legenda (1)